Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 334 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:35
 
 
 
 Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:34


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:33


   


 
 


 
  

 
   klub Onyx klub Onyx
     

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:29
 
 


    

   
  

 
  

  
 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

GOSIA

niedziela, 10 czerwca 2007 15:27
 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:27

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:26
Biografia Gosi Andrzejewicz
Gosia Andrzejewicz –osobowość muzyczna obdarzona miłym, ciepłym głosem, przyszła na świat 14 stycznia 1984 roku. Muzyka towarzyszyła jej od dziecka. Już w szkole została „dyżurną wokalistką” obsługującą akademie i różne uroczystości. Jeździła również po całej Polsce występując w przeglądach młodej twórczości. Wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnopolskich. Dorastała w Bytomiu, gdzie dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia artystyczne.
Największym przeżyciem muzycznym tego okresu był dla Niej występ w Sali Kongresowej w Warszawie przed ponad 3-tysięczną publicznością. To właśnie na tym koncercie poczuła jak bardzo uwielbia przekazywać ludziom emocje poprzez swoje piosenki.
W 2 klasie liceum została wokalistką zespołu jazzowo-popowego założonego przez studentów Wydziału Jazzowego w Katowicach, którzy skomponowali dla Niej kilkanaście utworów. Po licznych próbach zespół wystąpił w kilku klubach, w TV Katowice, dotarł też do eliminacji Debiutów Opolskich. Jednak spora rozbieżność wizji muzycznych oraz brak wzajemnego zrozumienia przesądziły o odejściu Gosi z zespołu. Po wielu nieudanych próbach z różnymi lokalnymi kompozytorami, Gosia odkryła w sobie talent twórczy i sama zaczęła układać melodie najlepiej oddające jej osobowość. W tym czasie, za sprawą ogłoszenia, nawiązała również znajomość z Adamem Kamińskim oraz jego bratem Arturem "St0ne" Kamińskim (producentem R'n'B, Hip-Hop, współpracującym m. in. z Syndesmo i Peją) rozpoczynając tym samym pracę nad materiałem na swoją debiutancką płytę. „St0ne” zajął się produkcją i aranżacją utworów w stylu R’n’B, natomiast Adam utworami w stylu pop. Teksty do piosenek pisała Gosia wraz z Alicja Maciejowską.
W 3 klasie liceum rozpoczęła się dla Gosi przygoda z językiem włoskim, w którym zakochała się bezgranicznie. Celem pogłębienia znajomości języka wyjechała podczas wakacji na kurs do Florencji, tam też Ją oraz Jej wielki talent dostrzegł włoski kompozytor Goffredo Orlandi, laureat Sanremo, znany ze współpracy z takimi gwiazdami jak Laura Pausini czy Marco Masini. Od razu zaproponował Jej współpracę, stając się tym samym trzecim kompozytorem i producentem debiutanckiej płyty Gosi Andrzejewicz.
Po ukończeniu IV LO im. B. Chrobrego w Bytomiu Gosia została studentką Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki im. J.Tyszkiewicza i zamieszkała w Bielsku –Białej. W marcu 2004 zakończyła pracę nad debiutanckim albumem zatytułowanym ”Gosia Andrzejewicz”. Gosia jest autorką większości tekstów i kompozytorką 5 utworów. Cechą charakterystyczną płyty jest ciekawa, współczesna produkcja oraz różnorodność stylów, bowiem można na niej znaleźć takie gatunki jak pop, r'n'b, czy też brzmienia klubowe. Czynnikiem łączącym płytę w spójną całość jest subtelny i zmysłowy głos artystki. Piosenki pt: "Wielbicielka", "Nieśmiały chłopak" i "Słowa" dostały się na czołówki list przebojów kilkunastu rozgłośni w całej Polsce oraz zostały umieszczone na składankach dla Dj'ów. Utwór "Wielbicielka" trafił na składankę "Polskie lato 2004" w Chicago obok takich wykonawców jak Sistars, Krzysztof Krawczyk, Trzeci Wymiar, Ania Dąbrowska. Gosia nagrała również drugą wersję "Wielbicielki" z Wilkinsem - wokalistą ze Stanów Zjednoczonych w wersji hiszpańsko-polskiej z rapem amerykańskiego rapera Donalda-d. Piosenka ta ukaże się na płycie Wilkinsa pod koniec września 2005 roku i będzie przeznaczona na rynek amerykański. Płyta Gosi spodobała się słuchaczom, o czym świadczyły wysokie miejsca na listach przebojów, reakcje na koncertach oraz bardzo duże zainteresowanie utworami umieszczonymi na ogólnopolskich portalach internetowych. Na stronie Wirtualnej Polski, gdzie umieszczone są mp3 artystów polskiej sceny muzycznej, piosenka "Słowa" osiągnęła 1 miejsce we wszystkich kategoriach muzycznych, a ilość przesłuchań doszła do 5000 dziennie, a w ciągu miesiąca przekroczyła 125 000. W plebiscycie na Gwiazdę Roku 2004 zorganizowanym przez internetowy serwis muzyczny Net Fan Gosia zdobyła 1 miejsce (683 głosy), natomiast trzecie miejsce na podium przypadło grupie Wilki (179 głosy).
Gosia Andrzejewicz była gościem Teleexpressu, gdzie udzieliła wywiadu oraz zaprezentowała fragmenty teledysku do piosenki "Słowa".

W kwietniu 2005 roku Gosia została zaproszona na Konkurs Eurowizji przez zespół Ivan i Delfin. Wspomagała wokalnie ich piosenkę pt: „Czarna dziewczyno” oraz zagrała w tym utworze partie solowe na akordeonie. Eurowizyjna przygoda dała Gosi bardzo wiele. W Kijowie poznała wielu znanych, muzycznych osobistości, którzy na codzień pracują z Madonną, Dido, Jamelią czy Celine Dion. Od tamtej pory wzrosła Jej popularność i posypały się propozycje współpracy z różnymi muzykami. Owocem tych poczynań jest m.in. projekt o nazwie "Bitter Sweet-First Sight", nagrany w stylu progressive dance dla wytwórni Goblin Records. Premiera płyty winylowej tego utworu odbyła się na Dj Meeting w Oberhausen w Niemczech. Singiel pojawił się na składankach, w Norwegii, Finlandii, Danii, Szwecji Japonii, na płytach winylowych w Singapurze, a także na płytach CD w największej wytwórni fonograficznej w Indonezji, gdzie oprócz projektu Bitter Sweet, firma wydaje takich artystów jak Groove Coverage i Mel C.

Do współpracy Gosię zaprosił również Krist Van D –producent, grający z takimi gwiazdami, jak: Dance Nation, Shaun Baker, Steve Murano, DJ Novus (Groove Coverage). Artystka nagrała z nim wspólnie utwór "Waiting for love", który już wkrótce wyjdzie na maxi singlu w 5 różnych wersjach. Teledysk do tego utworu będzie promować składankę Krist Van D & Friends, na której znajdą się zarówno artyści polskiej sceny muzycznej jak i zagranicznej.

W czerwcu 2005 roku Gosia razem ze składem 2-12 nagrała utwór wyprodukowany przez St0ne`a pt: „Daj coś od siebie”. Utwór był dostępny na płycie dołączonej do magazynu "Magazyn Hip Hop" nr 28. W listopadzie tego samego roku, piosenki “Miłość” oraz “What cha really wanna?” trafiły na dołączona do "Magazyn Hip Hop" nr 32, składankę zatytułowaną “2-12 i przyjaciele”.

Rok 2005 był dla Artystki bardzo pracowity. Na przełomie czerwca i lipca, odbyła serię bardzo ciepło przyjętych koncertów, a już w sierpniu nastąpiły przygotowania do nagrywania Jej nowych piosenek takich jak: „Pozwól żyć”, ”The best thing”.

W październiku 2005 roku Gosia wzięła udział w konkursie “Rap Eskadra 3”. Stylistyka zgłaszanych piosenek obejmowała m.inn. hip-hop, r'n'b, soul. Konkurs ten okazał się dla Gosi bardzo szczęśliwy ponieważ została jego zwyciężczynią. Wyprodukowaną przez Artura “St0ne” Kamińskiego piosenką pt. “Miłość” pokonała ponad 500 artystów z całej Polski! Nagrodą w tym konkursie była propozycja kontraktu płytowego z wytwórnią UMC, promocja piosenki “Miłość” w Radiu Eska oraz wydanie jej na składance „Rap Eskadra 3”. W miesiąc po ogłoszeniu wyników konkursu piosenka “Miłość” zaistniała na falach Eski, oraz innych stacji radiowych w całej Polsce.

Kontynuując pracę nad nowymi piosenkami, w grudniu 2005 roku Gosia postanowiła spróbować swoich sił startując w Polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Jednak specjalnie stworzona na tę okazję, wyprodukowana przez St0ne'a piosenka pt. “Niebezpieczna gra” nie zakwalifikowała się do finałowej 15-tki. Gosia postanowiła spróbować raz jeszcze, wysyłając tym razem angielskojęzyczną wersję tej piosenki na Białoruskie preselekcje. Piosenka “Dangerous game” bo taki był jej angielski tytuł zakwalifikowała się do finałowej piętnastki. 10 lutego 2006 roku w Mińsku Gosia wykonała ją podczas koncertu telewizyjnego.

10 kwietnia 2006 miała miejsce premiera reedycji debiutanckiego dwu płytowego albumu Gosi zatytułowanego “Gosia Andrzejewicz Plus”. Na albumie tym poza piosenkami z pierwszej płyty znalazły się nowe utwory, wersje instrumentalne, oraz wersje accapella dla Dj'ów. Płytę promowała piosenka “Pozwól żyć”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów. W krótkim czasie piosenka ta zdobyła status "Teledysku Tygodnia” w portalu ONET, osiągając później pierwszą pozycję na liście ONET MUZYKI. Znalazła się również na 1 miejscu listy TOP 10 portalu INTERIA, jak i trafiła na szczyt POP LISTY w RMF FM. W październiku 2006 płyta “Gosia Andrzejewicz Plus” zdobyła status złotej płyty. Ponadto w tym samym miesiącu w Warszawie, w Sali Kongresowej podczas uroczystości wręczenia Złotych Dziobów Radia Wawa 2006, Gosia zdobyła Złoty Dziób w kategorii “Odkrycie Roku”.

17 listopada 2006 światło dzienne ujrzała kolejna płyta Gosi, zatytułowana “Lustro”. Utworem promującym to wydawnictwo była napisana przez Gosię Andrzejewicz i Artura “St0ne” Kamińskiego piosenka pt. “Trochę ciepła”. Spotkała się ona z bardzo dobrym przyjęciem fanów, w krótkim czasie od dnia premiery zdobyła pierwsze miejsca list: TOP 10 portalu INTERIA oraz listy przebojów OnetMuzyki portalu ONET. Osiągnęła również szczyt Pop Listy RMF FM jak i listy MTV MAXXX HITS. Ponadto w wielkim, podsumowującym muzyczny rok, plebiscycie radia RMF FM i portalu INTERIA.PL na "Przebój Roku 2006", piosenka “Trochę ciepła” uplasowała się w pierwszej dziesiątce, zajmując siódmą pozycję. W TOP 20 tego zestawienia znalazły się również dwie inne piosenki Gosi: “Słowa” (13) i “Pozwól żyć”(17). Czyniąc tym samym z Gosi JEDYNEGO polskiego artystę, któremu udało się zamieści aż trze piosenki w tym zestawieniu.

W kwietniu 2007 Gosia otrzymała trzy nominacje do Eska Music Awards 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Hit Roku Pop, Radiowy Debiut Roku. Miesiąc później podczas transmitowanej na żywo gali wręczenia nagród, statuetka za Radiowy Debiut Roku powędrowała w ręce Gosi.

Obecnie Gosia koncertuje i pracuje nad nowymi piosenkami.

Popularność artystki zwiększa się coraz bardziej, o czym świadczy powstanie fanclubów oraz ponad 1000 blogów, na których fani Gosi zamieścili teksty piosenek oraz mp3 utworów z jej płyty.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:20

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (65) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:18
 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (92) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:17

Gosia Andrzejewicz - "The Best Of (CD+DVD)" (2007-04-21)

    

         Już 27 kwietnia ukazała się Pierwsza w karierze artystki kompilacja największych przebojów. Oprócz znanych już fanom Gosi piosenek, takich jak "Pozwól żyć", "Trochę ciepła", "Lustro", "Słowa", czy "Nieśmiały chłopak", jako bonus na krążku znalazły się dwie nowe piosenki, wersje instrumentalne i remiksy kompozycji oraz unikalny reportaż o Gosi. Dodatkowo, na dołączonym do wydawnictwa krążku DVD zebrano wszystkie teledyski artystki.

Tracklista: (CD)

1. Miłość
2. Pozwól żyć
3. Słowa
4. Trochę Ciepła
5. Lustro
6. Latino
7 .Siła Marzeń
8. Ty Decyduj
9. Nieśmiały chłopak
10. Piękno
11. Tęsknota
12. Blisko Bądź feat. Doniu & Liber
13. Refleksje M.
14. Zło
15. Miłości Nie Mów Nie
16. Na Chwilę
17. Zanim Powiesz

Bonus:

18. Trochę Ciepła - St0ne Remix
19. Latino - St0ne Remix
20. Trochę Ciepła (wersja karaoke)
21. Lustro (wersja karaoke)

Tracklista: (DVD)

1. "Lustro marzeń" - ekskluzywny reportaż
2. Pozwól żyć
3. Słowa
4. Trochę ciepła
5. Lustro

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

GOSIA ANDRZEJEWICZ

niedziela, 10 czerwca 2007 15:16

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (49) | dodaj komentarz

GOSIA

niedziela, 10 czerwca 2007 10:49
Imię i nazwisko MAłGORZATA ANDRZEJWICZ
Data urodzenia: 14.01.1984r.
Znak zodiaku: Koziorożec
Papierosy, alkohol: ---
Zwierzak: Nie ma zwierzaczka, ale chciałaby małego psa.
Ulubiony woklalista/tka: --
Ulubiona piosenka: Tracy Champan "Fast car"
Na codzień słucha: R'N'B, klimaty Ashanti, Destiny's Child oraz wszystko co ją zachwyci
Ulubiony aktor/rka: Owen Wilson i Vince Vaughn/Jennifer Lopez
Ulubiony film: "Polowanie na druhny", Lubi thrillery typu: Amityville czy Thr Ring, Flight plan.
Ulubiony kolor: Biały, czarny, zielony, różowy
Ulubione jedzenie: Owoce, szczególnie winogrona, cachi (owoc włoski), czereśnię, kuchnię włoską i chińską
Najbardziej ceni: Ludzi z dobrym sercem
Największe marzenie: Zdrowie i szczęście przez całe życie
Nie lubi: Zimna
Największą przyjemność sprawia jej: śpiewanie, wymyślanie nowych utworów i opalanie się na plaży
Ideał mężczyzny: Romantyczny i twórczy mężczyzna o śródziemnomorskim typie urody.

Małgorzata- osoba o bardzo kobiecej naturze. Małgorzata należy do ludzi zrównoważonych, spokojnych, umiejących się przystosować do otoczenia i żyjących w zgodzie i harmonii z natura. Małgorzaty żyją w swoich "intymnych małych światach". Kobiety te umieją cierpliwie czekać na swoje przeznaczenie. Lubią krąg rodziny i najbliższych przyjaciół. Dobrze się znają na kobiecej stronie życia, na wszelkich kobiecych umiejętnościach. Są dobrymi żonami, matkami i paniami domu.

IMIENINY: 18 styczeń, 22 luty, 25 luty, 10 kwiecień, 13 kwiecień, 10 czerwiec, 13 lipiec, 20 lipiec, 27 sierpień, 17 paĽdziernik, 2 listopad

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (54) | dodaj komentarz

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  67 563  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Mój blog dopiero jest noey ale mam nadzieję że się wam spodoba :)

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 67563

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl